Magazyn chłodnia i mroźnia, czyli skuteczne przechowywanie produktów wrażliwych

Magazyn chłodnia i mroźnia

Magazyn chłodnia i mroźnia, czyli skuteczne przechowywanie produktów wrażliwych

Produkty wrażliwe na zepsucie wymagają skutecznych rozwiązań. Wydajny magazyn chłodnia bądź mroźnia znakomicie umożliwią bezpieczne składowanie wyrobów z krótkim terminem przydatności. Okażą się także nieodzowne w sytuacji przechowywania towarów wymagających określonych warunków. Do tych ostatnich zaliczają się na przykład leki.

Funkcjonalna przestrzeń magazynowa

Chłodnie magazynowe kojarzą się z pomieszczeniami o surowej, niemal spartańskiej charakterystyce. I faktycznie, nierzadko tak właśnie wyglądają, gdyż ta sterylność ułatwia swobodne przemieszczanie się po powierzchni. Jednak już w fazie projektowania można wyznaczyć elementy wnętrza, by eksploatacja od pierwszego dnia odznaczała się wydajnością. Pomogą w tym podjazdy, regały czy wanny. Znając miejsce konkretnego asortymentu, łatwiej nim zarządzać.

Nowoczesna chłodnia magazynowa

Specjaliści CK Sietnik pomogą tak rozplanować układ chłodni, by późniejsza eksploatacja była sprawna i skuteczna

Nowoczesna chłodnia magazynowa podstawą wydajnej eksploatacji

Jednak samo wyposażenie to nie wszystko. Dobitnie widać to na przykładzie obiektu, jakim jest chłodnia przemysłowa. Zazwyczaj to wielkopowierzchniowe sale, w których utrzymanie stałej temperatury jest sporym wyzwaniem. Klucz do sukcesu opiera się na kilku czynnikach. 

Pierwszy z nich to zwarta konstrukcja oparta na niezawodnej izolacji. Tak zabezpieczona struktura eliminuje nieszczelności. Dodatkowo materiały odporne na wilgoć oraz o właściwościach przeciwpożarowych wydatnie poprawiają bezpieczeństwo.

Kolejny element to drzwi. Są jedynym ruchomym modułem, a więc takim, który poprzez użytkowanie zakłóca tworzony mikroklimat. Straty wywołane chwilowym otwarciem są wkalkulowane przy projektowaniu. Obliczenia nie uwzględniają jednak zaburzeń spowodowanych przepuszczaniem powietrza wskutek złego montażu lub wad fabrycznych produktu. Solidne drzwi to istotna część całego układu, dlatego warto wybrać model odznaczający się ponadprzeciętnymi parametrami.

Funkcjonalna przestrzeń magazynowa

W CK Sietnik proponujemy sprawdzone drzwi do chłodni magazynowych

I pora na najważniejszy aspekt: agregat chłodniczy. To swego rodzaju serce, bez którego nie poradzi sobie ani mroźnia magazyn, ani chłodnia przemysłowa. Obecnie prócz wydajności ważna jest także energooszczędność. Przy niestabilnych cenach za energię nowoczesny osprzęt generujący stosunkowo niskie rachunki jest towarem pilnie poszukiwanym przez inwestorów. Specjaliści CK Sietnik pomogą dobrać urządzenia zapewniające stabilną pracę chłodni i obniżające koszty eksploatacyjne.

Udostępnij: