Kontenery chłodnicze

Nowoczesne kontenery chłodnicze

Nowoczesne kontenery chłodnicze - producent

Innowacyjne kontenery chłodnicze stanowią idealne rozwiązanie problemu z transportem i składowaniem towarów wymagających utrzymywania określonej i stabilnej temperatury przez całą podróż. Są projektowane z myślą o większej elastyczności. Oferowane przez nas kontenery znacząco przyczyniają się do ułatwienia logistyki związanej z przewożeniem produktów. Takie kontenery mroźnicze umożliwiają transportowanie i magazynowanie produktów w odpowiedniej temperaturze. Są przystosowane zarówno do pracy na zewnątrz, jak i w halach magazynowych. To niezastąpione produkty, przydatne szczególnie w sytuacjach, gdy przestrzeń jest mocno ograniczona.

Funkcjonalne chłodnie kontenerowe

Chłodnie kontenerowe to konstrukcje wyróżniające się ogromną funkcjonalnością. Umożliwiają sprawny i bezpieczny transport lądowy, powietrzny i morski. To dzięki nim europejscy odbiorcy mogą kupować produkty pochodzące z państw amerykańskich lub azjatyckich. Można śmiało zaryzykować tezę, że zrewolucjonizowały międzykontynentalny przewóz różnego rodzaju wyrobów.

Jednak ich użyteczność bazuje  nie tylko na stosunkowo łatwym transporcie. Chłodnie kontenerowe są także znakomitą alternatywą w przypadku, gdy korzystanie ze standardowej chłodni jest wykluczone. Pojemny, autonomiczny kontener ustawiony na stabilnej podstawie doskonale zastąpi tradycyjną o charakterze magazynowym. Warto też podkreślić, że taka inwestycja okaże się finansowo korzystna zarówno w trakcie zakupu, jak i w dalszej perspektywie. Poza tym zapewnia niezależność, co jest bardzo ważne, gdy do tej pory powierzchnia użytkowa była wynajmowana. Redukcja kosztów może okazać się satysfakcjonująca.

Kontenery chłodnicze – budowa

Kontenery chłodnicze i mroźnicze zbudowane są z profili stalowych tworząc szkielet. Ściany, podłoga oraz sufit zbudowane są z płyt warstwowych poliuretanowych. Wykończenie podłogi może zostać wykonane według upodobań klienta (sklejka antypoślizgowa, blacha aluminiowa ryflowana, wylewka żywiczna antypoślizgowa). Drzwi kontenera mogą zostać umieszczone na ścianie dłuższej lub krótszej.

Kluczem do wydajnej eksploatacji są nie tylko wybrane materiały oraz sposób wykończenia. Decydującym czynnikiem jest zespolenie wszystkich komponentów w jedną zwartą całość. Skrupulatny montaż przyczynia się do wyeliminowania nieszczelności, a to z kolei gwarantuje optymalne zabezpieczenie składowanych produktów. Mając na uwadze ową wytyczną, do każdej realizacji podchodzimy drobiazgowo. Dzięki temu nasze kontenery chłodnicze wyróżnia niezawodność. 

Warto podkreślić, że oferowane przez nas kontenery są nie tylko funkcjonalne, lecz także estetycznie wykonane. Producent dba o detale zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym, tworząc kontenery chłodnicze, które spełniają najwyższe standardy jakości i wytrzymałości.

Zastosowanie kontenerów chłodniczych

Kontener – chłodnia ułatwia transport i magazynowanie wyrobów łatwo ulegających zepsuciu. Oczywiście najczęściej kojarzy się z przemysłem spożywczym, jednak jego możliwości nie wyczerpują się tylko na tym sektorze gospodarki. Kontener chłodniczy z powodzeniem może być użytkowany w następujących branżach:

  • gastronomia kontener chłodniczy tworzy optymalny mikroklimat do przechowywania świeżych składników, produktów gotowych i już przygotowanych posiłków. Te właściwości kontenerów i mroźni sprawiają, że odgrywają one kluczową rolę w zachowywaniu świeżości i wysokiej jakości żywności;
  • przetwórstwo – podobnie jak w przypadku gastronomii, kontenery mroźnicze zdają egzamin także tutaj, w przypadku potrzeby przechowywania warzyw, owoców, półproduktów czy gotowych wyrobów. Precyzyjna kontrola temperatury minimalizuje ryzyko powstawania strat jakościowych, co ma ogromne znaczenie dla dalszego przebiegu procesów produkcyjnych;
  • farmaceutyka – wiele leków i wyrobów medycznych wymaga zachowania ściśle określonych warunków podczas przechowywania i transportu. Kontenery i chłodnie stają się więc niezbędnym elementem utrzymywania tych produktów w odpowiednim stanie, tak aby w żaden sposób nie zagrażały bezpieczeństwu odbiorców końcowych.

Stworzenie optymalnego mikroklimatu wewnątrz konstrukcji otwiera wiele perspektyw użytkowych. Utrzymywanie takich warunków przekłada się na zachowanie długiej przydatności składowanego towaru. Wykonana z solidnych materiałów obudowa wyklucza ryzyko rozszczelnień. Kontener mroźniczy CK Sietnik jest dostosowany do łatwego załadunku i rozładunku z jednostek transportowych, a to z kolei ułatwia spedycję. 

Ekonomiczny kontener chłodniczy dla wymagających

Obniżanie kosztów eksploatacyjnych to podstawa funkcjonowania każdej dobrze zarządzanej firmy. Nabiera ona szczególnego znaczenia zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy ceny energii elektrycznej są bardzo wysokie.

Chłodnie kontenerowe są świetną alternatywą dla stacjonarnych chłodni i wielkogabarytowych lodówek. Energooszczędny osprzęt pozwala zmniejszyć rachunki za prąd. Są też solidniejsze i trwalsze niż wspomniane ich odpowiedniki. To zaś eliminuje ewentualne nakłady finansowe potrzebne na naprawę lub wymianę poszczególnych urządzeń.

Każda awaria układów odpowiedzialnych za utrzymywanie odpowiedniej temperatury to zawsze spory problem dla właściciela zakładu. Podatne na zepsucie artykuły muszą zostać szybko przeniesione w inne miejsce, gdzie ich stan przydatności zostanie zachowany. Niestety znalezienie takiej przestrzeni często bywa kłopotliwe, a czas w tym przypadku ma niebagatelne znaczenie. Utrata produktów to cios dla biznesu, na który żaden szanujący się przedsiębiorca nie może sobie pozwolić. By uchronić się przed tego typu sytuacjami, rozsądnie zainwestować w kontener chłodniczy. Z powodzeniem zastąpi przestarzałe technologicznie chłodnie. Natomiast w kwestii przewozu dużej liczby  wyrobów do innego punktu, umożliwi sprawny transport. 

W dłuższej perspektywie kontenery chłodnicze mogą się przyczyniać do znacznych oszczędności. Choć ich zakup nie należy do najtańszych, możliwość precyzyjnego zarządzania temperaturą w kontenerach przekłada się na dużo mniejsze straty podczas transportu i przechowywania produktów, więc inwestycja zwraca się już po krótkim czasie. Tradycyjne metody, takie jak składowanie w chłodniach lub magazynach, mogą też generować wyższe koszty operacyjne – zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymywanie odpowiednich warunków przechowywania, dlatego o kontenerze typu chłodnia warto pomyśleć już na starcie.

Niezawodne kontenery mroźnicze CK Sietnik

Kontenery mroźnicze to szczególne obiekty. Na ich ogólną skuteczność składa się kilka czynników. Do tych najważniejszych zaliczamy:

  1. Odporna na uszkodzenia i trudne warunki atmosferyczne obudowa.Chłodnie kontenerowe nierzadko przemierzają ogromne odległości. W trakcie podróży są narażone na trudne warunki. I to zarówno te atmosferyczne, jak i spowodowane samym transportem. W związku z tym obudowa modułu musi być odpowiednio przystosowana do tego typu uciążliwości. CK Sietnik podczas produkcji wykorzystuje materiały o ponadprzeciętnej wytrzymałości, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i niepogodę.
  2. Dokładny montaż.Hermetyczny wielogabarytowy pojemnik to gwarancja efektywnego przechowywania artykułów. Jakiekolwiek nieszczelności mogą spowodować zakłócenie stworzonego w chłodni mikroklimatu, przyspieszając tym samym proces rozkładu zawartości. Po montażu nasi specjaliści poddają konstrukcję drobiazgowej ocenie. Jeżeli kontener chłodniczy z powodzeniem przejdzie wszystkie przeprowadzone testy, dopiero wtedy jest dopuszczany do eksploatacji.
  3. Niezawodny i wydajny osprzęt.Urządzenia mechaniczne będące nieodzowną składową kontenera muszą wyróżniać się niezawodnością i wydajnością. I takie też oprzyrządowania instalujemy w naszych chłodniach. Wybierając najlepszy możliwy sprzęt dostępny na rynku, zyskujemy pewność, że w trakcie transportu nie ulegnie on awarii, wydolnie schładzając przewożony towar.

Zainwestuj w sprawdzony kontener chłodnię i rozwiń swój biznes

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Indywidualne podejście do każdego zlecenia zapewnia realizację zgodną z wytycznymi Klienta. Proponujemy solidne i skuteczne kontenery chłodnicze, które przyczynią się do rozwoju prowadzonej przez Ciebie działalności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami CK Sietnik, by omówić szczegóły inwestycji.

 Wierzymy, że nasza współpraca przyniesie Ci same korzyści, a solidność prezentowanych przez nas rozwiązań przełoży się na sukces Twojego przedsiębiorstwa!