Komory szokowego mrożenia

Komora szokowa

Przeznaczeniem komór szokowego schładzania i mrożenia jest chłodzenie produktów bezpośrednio po ich obróbce termicznej. Proces gwałtownego odbierania ciepła zapobiega rozwojowi bakterii i gwałtownemu odparowaniu wody. Dzięki temu wyroby zachowują kolor, smak, aromat i odpowiednią wilgotność.

W pełni zautomatyzowany proces szokowego schładzania i mrożenia zapewnia:

  • mniejsze ubytki masowe towaru w porównaniu do metod klasycznych
  • oszczędność czasu produkcji wyrobu
  • redukcję miejsca magazynowego w skutek zmniejszenia okresu przechowywania

Nasze komory szokowego schładzania i mrożenia wyposażone są w wysokiej klasy sterownik mikroprocesorowy zapewniający pełną kontrolę nad przebiegiem procesu chłodzenia i mrożenia.

Dodatkowo sterownik umożliwia rejestrację parametrów procesu chłodzenia i mrożenia oraz archiwizację wszystkich zachodzących procesów. Rejestracja i archiwizacja danych w pełni odpowiada standardom HACCP.

Oszczędność energii

Dzięki chłodzeniu i mrożeniu w rekordowo szybkim czasie nasze urządzenia zwiększają wydajność o około 30-40% zmniejsza to zapotrzebowanie na energię elektryczną czego efektem są znaczące oszczędności.
W komorach szokowego schładzania i mrożenia zostały zastosowane najnowocześniejsze agregaty ,chłodnice i systemy sterowania o bardzo niskim zużyciu energii elektrycznej.

Szybkie schłodzenie

Proces trwający maksymalnie do 90 minut, który polega na szybkim schłodzeniu produktów mających temperaturę około +95°C w rdzeniu (na powierzchni 180-220°C) do temperatury +2°C.
Cykl ten pozwala na konserwację produktów, aż 6 dni w temp. 0 /+ 2 ° C.

Szybkie mrożenie (głębokie mrożenie)

Proces trwający maksymalnie do 90 minut, który polega na szybkim mrożeniu surowych , pieczonych lub gotowanych produktów mających temperaturę +95°C w rdzeniu (na powierzchni 180-220°C) do temperatury -20°C. Cykl ten pozwala na konserwację produktów przez kilka miesięcy w temp. -20°C.

* mniejszy ubytek wagi produktów

Podczas tradycyjnego chłodzenia lub mrożenia wyrobów, ubytek wagi sięga (średnio 8 – 9%) na skutek wysychania (parowania) wyrobów, które pozbawiane są tym samym ich naturalnej wilgoci, aromatu i smaku.

Nasze komory szokowego schładzania i mrożenia zmniejszają odparowanie wody otrzymując przeciętne oszczędności w wysokości 5-7% z całkowitej wagi wyrobów

* mniej wyrzucanych produktów

ze względu na to że wiele drogich surowców szybko się psuje musimy nie rzadko z nich zrezygnować.
Szokowe schłodzenie i mrożenie w naszych komorach powoduje długą trwałość wyrobów i pozwala zmniejszyć liczbę wyrzucanych surowców aż do 70%.

Symulacja zysków

Ilość posiłków dziennie Min. wzrost zysku w miesiącu Min. wzrost zysku w roku
60 5 000 PLN 60 000 PLN
120 8 000 PLN 96 000 PLN
240 12 000 PLN 144 000 PLN