Mroźnie przemysłowe

Mroźnie przemysłowe i składowe

Mroźnie przemysłowe – bezpieczne i przyjazne dla ludzi oraz środowiska technologie przechowywania

W chłodnictwie przemysłowym często okazuje się, że standardowe rozwiązania komercyjnych instalacji chłodniczych są niewystarczające. Niemal każdy proces na skalę przemysłową ma swoje jasno określone potrzeby. Wymaga to dostosowania instalacji, tak aby gwarantowała optymalną wydajność oraz odpowiednie warunki klimatyczne. Z drugiej strony nie należy zapominać, że sprzęt chłodniczy musi spełniać wymagania dotyczące bezpieczeństwa dla ludzi środowiska. 

Wielkogabarytowe mroźnie przemysłowe dostosowane do indywidualnych oczekiwań

Przechowywanie żywności na skalę przemysłową wymaga zastosowania zaawansowanych technologicznie urządzeń chłodniczych. Mroźnie przemysłowe oraz mroźnie  składowe są nieodłącznym elementem przedsiębiorstw, które swój biznes opierają na produkcji i sprzedaży produktów spożywczych oraz chemicznych. Innowacyjne oraz skomputeryzowane mroźnie powinny być przestrzenią dającą nieograniczone możliwości magazynowania. Projektowane przez nas mroźnie przemysłowe to obiekty wysokiego składowania wyposażone w jezdne regały i dodatkowe akcesoria podwyższające zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i jakości. Nasze profesjonalne mroźnie składowe spełniają wszystkie standardy unijne, posiadają także certyfikaty i atesty obowiązujące w prawie krajowym i międzynarodowym. Nasze konstrukcje to efekt prac doświadczonych inżynierów. Do budowy wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości płyty warstwowe oraz drzwi i bramy o wysokim stopniu izolacji. Stosujemy tylko sprawdzone podzespoły. Zaawansowane technologicznie mroźnie przemysłowe są trwałe i solidne, dzięki czemu można liczyć na ich bezawaryjne funkcjonowanie przez długi czas.

Przemysłowe komory chłodnicze zaprojektowane i wykonane przez ekspertów

Zespół CK Sietnik tworzą wykwalifikowani fachowcy, których praca jest ściśle skoordynowana na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia. Projektujemy, jak i montujemy przemysłowe komory chłodnicze. Zajmujemy się kompleksowym wykonawstwem, ułatwiając zamawiającemu przeprowadzenie inwestycji od A do Z. Jednak by cały proces przebiegł bez zakłóceń, szczególnie ważne jest dokładne i zgodne z przepisami rozrysowanie obiektu. Dlatego tak ogromną rolę w późniejszym użytkowaniu odgrywa skrupulatne projektowanie mroźni.

Nasi specjaliści w trakcie planowania biorą pod uwagę wszystkie kryteria, które po montażu przekładają się na prawidłową eksploatację. Do najważniejszych wytycznych należą:

  • dostępna przestrzeń i istniejąca zabudowa,
  • przeznaczenie,
  • ewentualne wyposażenie,
  • określenie współczynnika izolacji ścian,
  • ustalenie maksymalnej temperatury chłodzenia,
  • obliczenie temperatury wyjściowej oraz zysków ciepła emitowanych przez wewnętrzny osprzęt,
  • zaplanowanie liczby przegród i potencjalnych użytkowników,
  • zapewnienie optymalnej wentylacji i odpowiedniej wilgoci.

Warto pamiętać, że przemysłowe komory mroźnicze nierzadko są podstawą funkcjonowania całego zakładu. Od ich skuteczności i niezawodności zależy  prosperowanie firmy. Jako podmiot działający od wielu lat w branży, zdobyliśmy cenne doświadczenie umożliwiające sprawną realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Nieustannie rozwijamy kompetencje naszej kadry. Inwestycje wykonujemy przy użyciu zaawansowanych narzędzi – nie tylko pomagają podczas zadań wymagających precyzji, ale i znacznie przyspieszają sam montaż.

Bezpieczeństwo środowiska i zdrowia stawiamy na pierwszym miejscu

Mroźnie składowe, które tworzymy dla naszych klientów, wykorzystują bezpieczne dla zdrowia i środowiska czynniki chłodzące. Freony są nietoksyczne, niepalne i neutralne dla otoczenia. Takie warunki gwarantują optymalne składowanie żywności. Oferowane przez nas mroźnie przemysłowe posiadają modelowe parametry pracy wewnętrznej, tj. wilgotność, przepływ powietrza oraz temperaturę dla zapewnienia najwyższej klasy poziomu przechowywania produktów. Proponujemy klientom rozwiązania bezpieczne dla pracowników poprzez dostosowywanie konstrukcji mroźni do wymagań higienicznych. W ramach oferowanych przez nas usług montażowych kładziemy szczególny nacisk na oszczędność powierzchni przechowywania, przy jednoczesnym dostosowaniu jej do specjalnych potrzeb produktów spożywczych i chemicznych. Wychodzimy naprzeciw życzeniom klientów, którym zależy na energooszczędności. Przy współpracy z nami można liczyć na realne zmniejszenie kosztów utrzymania urządzeń, maszyn oraz całego procesu produkcji. Oprócz tego, oferujemy pełen wachlarz rozwiązań telekomunikacyjnych umożliwiających zdalny system monitoringu. Wykonywane przez nas mroźnie przemysłowe to pełna wygoda użytkowania.