Chłodnie magazynowe i przemysłowe

Chłodnie magazynowe i przemysłowe

Chłodnie magazynowe i przemysłowe

Chłodnie magazynowe i przemysłowe odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw składujących i transportujących produkty wymagające kontrolowanej temperatury

Sektor mrożonej żywności w ostatnich latach ulega dynamicznym przemianom. Liczne innowacje technologiczne, jak i ciągle zmieniające się regulacje prawne wywołały zapotrzebowanie wśród firm, które świadczą usługi składowania oraz transportowania produktów wymagających specjalnych warunków klimatycznych. Najwyższej jakości chłodnie magazynowe i przemysłowe mogą przyczynić się do poszerzenia zakresu oferowanych usług i pomóc poczynić dodatkowe inwestycje.

Doskonałe rozwiązania zapewniające utrzymanie artykułów w najlepszej kondycji

W ciągu ostatnich lat przybyło wiele nowych obiektów, które przystosowane są do składowania i obsługi mrożonek, mięsa, warzyw czy innych towarów łatwo psujących się. Szereg firm wymaga zastosowania urządzeń chłodniczych, które pozwolą na uwzględnienie różnorodnych czynników w celu zapewnienia najwyższej jakości przechowywanych produktów. Obecnie prawidłowa kontrola parametrów chłodni to gwarancja realizacji wymagających potrzeb klientów zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i ochrony środowiska.
Profesjonalne chłodnie magazynowe to rozwiązanie, które pomaga w utrzymaniu świeżości różnorodnych towarów z rynku rolnego. Ich działanie polega głównie na magazynowaniu w określonych temperaturach i mikroklimacie grup produktowych łatwo psujących się. Chłodnie przemysłowe pozwalają na utrzymanie w jak najlepszej kondycji i jakości konsumenckiej produktów spożywczych, w tym przede wszystkim mięs, ryb czy owoców i warzyw.

Chłodnie magazynowe i ich charakterystyka

Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, stąd trudno znaleźć dwie identyczne chłodnie magazynowe. Jednak poszczególne etapy budowlane zazwyczaj są niezmienne. Przedstawiają się one następująco:

  • wzniesienie konstrukcji nośnej z lekkiej stali,
  • wykonanie szkieletu z kratownic lub blachy falistej z dodatkowym zabezpieczeniem farbą ognioodporną i antykorozyjną,
  • obudowanie obiektu płytami warstwowymi z rdzeniami PIR i PUR, które gwarantują pożądaną izolację cieplną,
  • przygotowanie instalacji ogrzewania i wentylacji w podłodze wraz z dostosowaniem do przyjęcia ciężaru wyposażenia oraz łatwej komunikacji,
  • montaż odpowiedniego wariantu drzwi lub bram chłodniczych,
  • instalacja osprzętu mechanicznego.

Warto jednak zaznaczyć, że to warunki istniejącej zabudowy oraz wytyczne Inwestora wyznaczają cały cykl budowlany. Chłodnie magazynowe realizujemy zgodnie z dokumentacją i wskazówkami przedstawionymi przez Klienta.

Chłodnie przemysłowe – niezawodna konstrukcja z najwyższej jakości dedykowanych materiałów

Chłodnie przemysłowe to bez wątpienia obiekty do zadań specjalnych. Muszą spełniać szereg kryteriów, by ich codzienna eksploatacja była nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. Niepodatność na wilgoć czy ochrona przeciwpożarowa to podstawy, bez których konstrukcja nie może być dopuszczona do użytku. Wytrzymałość komponentów na uszkodzenia, gazowa hermetyczność i wydajna separacja termiczna to pozostałe parametry zapewniające przechowywanie wyrobów o wysokiej wrażliwości na degenerację. Przy tak specjalistycznym profilu chłodnie przemysłowe zawsze powinny kojarzyć się ze skutecznością.

Doradzamy, projektujemy oraz montujemy chłodnie przemysłowe, które przez wiele lat będą stwarzać optymalne warunki magazynowania towarów z każdej grupy produktowej. Ich niezawodność jest efektem stosowania przez nas sprawdzonej jakości materiałów, przy jednoczesnym profesjonalnym opracowaniu projektu konstrukcji przez naszych doświadczonych specjalistów. Tym sposobem można być pewnym, że oferowane przez nas chłodnie magazynowe są w stanie utrzymać właściwy poziom izolacji termicznej oraz szczelności gazowej. Nie tylko materiały i montaż urządzeń chłodniczych stanowią klucz do sukcesu. Na konstrukcję budowanych chłodni wpływa także odpowiedni dobór drzwi, bram i innych dodatkowych akcesoriów, które można znaleźć w naszej ofercie. Odporność na różnorodne zagrożenia, tj. ogień, przenikanie wilgoci, przemarzanie to tylko część zalet, jakie posiadają nasze chłodnie magazynowe. Nie bez znaczenia jest też ich wysoka funkcjonalność połączona z energooszczędnością. Gwarantujemy niewysoki koszt wykonania, a także chętnie dzielimy się doświadczeniem i wiedzą naszych inżynierów. Nasze urządzenia powstają z uwzględnieniem wszelkich wymagań jakościowych i norm prawnych obowiązujących dla danej realizacji.
Zapraszamy do kontaktu.